Škodí klimatizácia? Dbajte na pravidelný servis a správne nastavenie

Klimatizovaný priestor v horúcom letnom dni je ako vytúžená oáza. Príjemne nás schladí a prináša vytúžený návrat späť do komfortu. Problém však nastáva vtedy, ak je človek dlhodobo vystavený chladnému prúdeniu vzduchu, neprimeraným spôsobom prekonáva vysoké teplotné rozdiely alebo sa zanedbá čistenie samotnej klimatizácie.

Klímatizácia – dobrý sluha, zlý pán

Vo všeobecnosti platí, že klimatizácia je dobrý sluha, ale zlý pán. Vhodne nastavená klimatizácia predstavuje veľmi účinný spôsob chladenia priestoru a to aj v takých prípadoch, kedy nie je možné z rôznych dôvodov otvoriť okná. Samotné chladenie priestoru prostredníctvom otvorených okien môže byť kontraproduktívne ako aj prinášať so sebou iných viacero problémov. Prievan, hoci aj malý, dokáže za krátky čas spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie. V dôsledku tejto skutočnosti sa preto odporúča chladenie priestoru prostredníctvom klimatizácie.

Dôležité je však dbať na jej správne nastavenie a využívanie všetkých inovatívnych funkcií primeraným spôsobom. Nevhodné nastavenie klimatizácie sa môže v končenom dôsledku odzrkadliť na vašom zdraví. Ľudia citlivejší na chlad by sa preto mali vyhýbať chladnému prievanu a nastaviť si napríklad menší teplotný rozdiel.

Prúdenie studeného vzduchu môže taktiež spôsobiť rôzne zdravotné problémy, od respiračných ochorení cez bolesti kĺbov, vysušovanie kože či slizníc až k nešpecifickým bolestiam hlavy. Chladný vzduch znižuje imunitu v dôsledku čoho sa človek stáva náchylnejší voči rôznym chorobám. Ak však klimatizáciu nastavíte správne, nemusíte sa obávať žiadneho rizika a to ani v prípade, že sa nachádzate v priestore, ktorý klimatizovaný nepretržite.

Využívajte inteligentné systémy

Moderné klimatizácie sú vďaka inovatívnemu dizajnu a inteligentným systémom omnoho účinnejšie ako staršie modely. Inteligentné systémy zvyšujú celkovú účinnosť klimatizácie a napríklad dokážu vďaka senzorom zaznamenať človeka v priestore. Následne tak upravujú prúdenie vzduchu mimo zónu osôb čím sa predchádza pocitu chladného prievanu. Rôzne iné funkcie od spánkového režimu cez režim rýchleho ochladenia miestnosti vám prinášajú vytúžený komfort, ktorý môžete ovládať aj mimo domova jednoducho prostredníctvom vášho smartfónu.

Inováciu v oblasti klimatizácií priniesla spoločnosť Daikin, ktorá vyvinula invertor technológiu. Tá zabezpečuje konštantné udržiavanie požadovanej teploty pričom sleduje teplotu okolitého prostredia. Vy sa tak môžete naplno venovať rôznym iným činnostiam bez toho, aby ste pri dostatočnom vychladení miestnosti museli manuálne vypínať a zapínať klimatizáciu. Navyše, klimatizácia s invertorom je energeticky účinná a spotreba energie je tak nižšia až o 30%.

Montáž a servis klimatizácie

Dbajte na dostatočnú údržbu klimatizácie

Nie len nesprávne nastavenie klimatizácie, ale taktiež nedostatočné čistenie a údržba môžu byť príčinou rôznych zdravotných komplikácií. Absentujúce čistenie filtrov či celého klimatizačného zariadenia nie len že negatívne vplýva na zdravie človeka ale aj v konečnom dôsledku znižuje životnosť klimatizácie. Rôzne druhy filtrov od prachových cez antibakteriálne, antivírusové či dokonca uhlíkové filtre je dôležité pravidelne a hlavne dôkladne čistiť.

Špinavý a zanesený filter či nesprávne nastavenie klimatizácie dokáže spôsobiť viac škody ako úžitku. Využite náš záručný a pozáručný servis a my sa vám o vašu klimatizáciu dôkladne ale najmä odborne postaráme. Eliminujete tak riziko poškodenia jednotlivých komponentov zariadenia v dôsledku neodbornej manipulácie. Ak klimatizáciu vhodne nastavíte a budete ju pravidelne čistiť nemusíte sa tak báť jej negatívneho vplyvu na vaše zdravie.

Tento záznam bol publikovaný v blog . Uložiť odkaz do záložiek.