Akú značku klimatizácie do bytu?

Vybrať si klimatizáciu do bytu sa môže zdať byť ťažký a zdĺhavý proces. V mori značiek rôznych výrobcov sa bežný človek rýchlo prestáva orientovať a ľahko sa stráca. Opak je však pravdou, ak na to idete pekne po poriadku. Aké parametre by mala spĺňať ideálna klimatizácia? A skutočne súvisí značka s kvalitou? Chcete bežnú klímu alebo niečo „viac“?

Kúpa klimatizácie predstavuje nemalú investíciu, ktorá vám však v konečnom dôsledku prinesie vytúžený komfort. Letá sú čoraz teplejšie a práve preto stále viac a viac ľudí hľadá útechu v klimatizácií. Niet sa čo čudovať. Horúci a rozpálený byt uprostred leta je hotové peklo. Cítite sa nie práve najlepšie a túžite po ochladení, ktoré by rýchlo a efektívne zmenilo tento nepríjemný stav.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu klimatizácie, už sa viac nemusíte obávať prichádzajúceho leta a stúpajúcich teplôt. Ako si však vybrať klimatizáciu a na čo je dobré sa zamerať?

Klimatizácia do bytu

Kupujte klímu u odborníkov

Prvá rada, ktorá je alfou a omegou celého procesu, je kúpa klimatizácie u odborníkov. Skúsení a fundovaní odborníci vám pomôžu vybrať najvhodnejšiu klimatizáciu, napríklad aj vzhľadom k priestoru.

Okrem komplexných služieb spojených, či už s predajom, dodávkou alebo inštaláciou, by mali ponúkať aj záručný a pozáručný servis. Pokiaľ si zvolíte nákup v špecializovanej firme akou sme aj my, s určitosťou tak predídete kúpe produktu, ktorý vám nikto nevymení a ani neopraví.

Zamerajte sa na výkon

Pri výbere klimatizácie je dôležité zamerať sa na najzásadnejší technický bod, čím je výkon. Výkon zariadenia je závislý od veľkosti priestoru, ktorý je potrebné ochladiť. Ak bude výkon príliš silný alebo príliš slabý, zníži sa tak efektivita celej klimatizácie a vás to v konečnom dôsledku bude stáť viac spotreby energie a teda aj peňazí.

Vo všeobecnosti platí, že na 10 m2 potrebujete 1 kW chladiaceho výkonu. Výkon je však ovplyvnený niekoľkými tepelnými faktormi akými sú plocha, typ okien, ale aj orientácia miestnosti podľa svetových strán, či počet ľudí obývajúcich, za bežných okolností, daný priestor. Taktiež záleží aj od počtu elektrospotrebičov a samozrejme od rozlohy a objemu miestnosti. Takže pri výbere klimatizácie s vašou jemnejšou polovičkou zohľadňujte okrem dizajnu najmä technické parametre.

Klimatizácia ovládač

Investujte do kvality

Pri klíme sa neoplatí šetriť. Ak hľadáte špičkovú kvalitu za rozumnú cenu, odporúčame renomovaných japonských výrobcov značiek Daikin alebo Samsung. Tie sa práve vďaka rôznym inovatívnym systémom radia medzi jednotky v oblasti klimatizácií. Okrem režimu chladenia ponúkajú aj režim vykurovania, a teda v lete príjemne ochladia a počas chladných dní zahrejú. Okrem toho, že sú moderné, sú najmä energeticky efektívne. Dokážu vám tak prinášať ideálne teplotné výsledky a vy si tak môžete vychutnávať pohodu po celý rok.

Klimatizácia Samsung a Daikin – inovatívne inteligentné systémy pre váš lepší život

Prečo práve klimatizácia Samsung alebo Daikin? Spoločnosť Samsung vyvinula technológiu čistenia vzduchu, Virus Doctor, ktorá okrem toho, že neutralizuje škodliviny vo vzduchu, dokáže eliminovať až 99% biologického znečistenia vrátane alergénov a vírusu H1N1.

Ak pre svoju rodinu hľadáte klimatizáciu, produkty s týmto systémom sú určite správnou voľbou. Svoje uplatnenie tak môžu nájsť napríklad aj v detských izbách, obývačkách, či priestoroch, kde sa pohybujú deti. A teda všade tam, kde je vysoká kvalita vzduchu na prvom mieste. Vy aj vaša rodina tak budete dýchať osviežujúci vzduch, ktorý je kvalitnejší a hlavne zdravší.

Spoločnosť Daikin, okrem toho, že využíva pri svojich produktoch pokrokový systém tepelných čerpadiel, čím dáva vašej domácnosti zelenú, vyvinula aj tzv. inventor technológiu. Tá sleduje teplotu okolitého prostredia, upravuje otáčky kompresora a tým aj celkový výkon klimatizácie.

Kombinácia tepelného čerpadla s technológiou inventor je tak zárukou najvyššej účinnosti a celoročného komfortu pre vás a vašich blízkych. Navyše bez zaťaženia životného prostredia.

Či už sa rozhodnete pre klimatizáciu Samsung, Daikin, či rôznu inú, sme pripravení vám zabezpečiť komplexné služby pri jej výbere, inštalácií a servise.

Tento záznam bol publikovaný v blog . Uložiť odkaz do záložiek.